Jesteście grupą przyjaciół, współpracowników? Przyjeżdżacie do Warszawy na konferencję i macie trochę wolnego czasu? Organizujecie ślub w Warszawie, a rodzina wybranki waszej córki lub syna chce zobaczyć Warszawę?  A może po prostu chcecie zobaczyć stolicę, ale nie wiecie co i jak? W każdym przypadku chętnie pomożemy i zorganizujemy program zwiedzania. Oprowadzimy Was po mieście i opowiemy ciekawe historie związane z różnymi miejscami. Sprawimy, że się zakochacie w Warszawie,
PS. Dla zwiększenia komfortu zwiedzania korzystamy z systemu tour guide, dzięki czemu zwiedzający mają zdecydowanie większy komfort.

Poniżej przedstawiamy kilka „katalogowych” propozycji, jednak z każdą grupą wcześniej omawiamy potrzeby i dostosowujemy program do oczekiwań.

Dla grup
Klasyka – spacer po najważniejszych atrakcjach miasta
Każde miasto zwiedza się według atrakcji, które opisane są w każdym przewodniku i artykule o danym mieście. Tak też jest i w Warszawie. W tym wariancie zwiedzania proponujemy spacer po Starym Mieście, które de facto jest „stare” głównie z nazwy, ale wierzcie nam posiada wiele autentycznych miejsc świadków dawnej i najnowszej historii. Przejdziemy również przez Krakowskie Przedmieście – dawny i współczesny salon Warszawy. Tutaj grał Fryderyk Chopin, Warszawiacy organizowali wiele protestów np. pod pomnikiem Adama Mickiewicza, a w licznych pałacach szlachta budowała polską kulturę, cieszyła się życiem. Zdarzały się też i romanse warte opowiedzenia. Oczywiście znajdziemy czas na odpoczynek przy kawie.. Gwarantujemy podanie informacji w ciekawy i nieobciążający sposób.
PS. Grupom z Krakowa obiecujemy Lajkonika

Czas: 4 godz.
Dla każdego

Dla grup
Wielokulturowa Warszawa – Żydzi
Zapraszamy na Muranów, gdzie znajdziemy ślady kultury żydowskiej, budowanej na przestrzeni wieków przez żydowską społeczność Warszawy, która przed II wojną światową stanowiła blisko 1/3 mieszkańców miasta. Pokażemy współczesne formy upamiętnienia historii warszawskich Żydów. Zwiedzimy miejsca związane z Holokaustem np. Umschlagplatz, a traktem Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów dotrzemy np. do pozostałości bunkru Anielewicza. Jeżeli będzie życzenie, oprowadzimy również po Muzeum Historii Żydów Polskich.
Dokładna trasa będzie ustalona wedle potrzeb oraz możliwości czasowych.

Rekomendowany czas: 3 godziny + 2 godziny w MHŻP Polin

Dla grup
Królewska Warszawa
Poza Warszawą jest położony Zamek Królewski na Wawelu, Nic straconego. W Warszawie są aż 3 rezydencje królewskie, i każda z nich warta jest poznania. Na początek proponujemy Zamek Królewski, który został odbudowany wysiłkiem całego narodu, a wnętrza prezentują Apartamenty Królewskie oraz kolekcje malarstwa. Tutaj działał Sejm I RP i mieszkał prezydent z czasów II RP. Pałac na Wyspie w Łazienkach Królewskich to wybitny przykład architektury klasycyzmu. Piękne położenie wśród zieleni gwarantuje cichy i spokojny spacer pełen pięknych symboli zapisanych w alejkach, pomnikach i obiektach architektonicznych. Pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie to wybitny przykład pałacu typu entre cour et jardin oraz zapis barokowej miłości Króla Jana i Marysienki.

Czas: każdy obiekt 2 godziny.

Dla grup
Praska ferajna
Na temat warszawskiej Pragi krąży wiele mitów: od szemranej dzielnicy po centrum kreatywności i alternatywnego życia. Prawda leży pośrodku. Fakt jest że jest to miejsce wielokulturowe. Podczas spaceru spojrzymy na Katedrę Praską, Sobór Marii Magdaleny, poznamy praską kapelę, zaglądniemy na przepiękne dziedzińce i zobaczymy opisywane niemal w każdym przewodniku po Warszawie – praskie kapliczki. Dotrzemy do ul. Ząbkowskiej a przy odpowiedniej motywacji, również do zrewitalizowanych obiektów przemysłowych, w których osiedlają się innowacyjne firmy np. Google.

Czas ok 4 godz

Dla grup
Patroni Warszawy – Świeci i Błogosławieni
Warszawa to również ważne miejce na religijnej mapie Polski. W stolicy wielokrotnie przebywał Święty Jan Paweł II, z którym związana jest pamiętna msza św. na pl. Zwycięstwa (dziś pl, Marszałka Józefa Piłsudskiego) z historycznymi słowami: Niech zstąpi Duch Święty i odnowi oblicze ziemi, Tej Ziemi. W parafii na Żoliborzu Msze za Ojczyznę odprawiał błogosławiony Ks. Jerzy Popiełuszko, którego grób znajduje się przy kościele pw. Stanisława Kostki. W końcu budowana jest Świątynia Opatrzności Bożej, którą król Stanisław August Poniatowski obiecał w podziękowaniu za Konstytucję 3 Maja. Patronami warszawy są działający tutaj przed wiekami Andrzej Bobola oraz Władysław z Gielniowa. Zapraszamy na podróż po miejscach związanych z świętymi i błogosławionymi związanymi z Warszawą

Czas: ok. 4 godzin
Preferowane grupy z autokarem.

Dla grup
Warszawa Czasów PRL
Zburzona po II wojnie światowej Warszawa jawiła się budowniczym Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej jako idealne miejsce do stworzenia miasta idealnego dla nowego socjalistycznego narody, którego głównym elementem był front robotniczo-ludowy. W trakcie tej wycieczki dotrzemy do Pałacu Kultury i Nauki i trybuny honorowej znanej w szczególności z pochodów 1 Maja, spojrzymy na balkon, którego I Sekretarz miał pozdrawiać klasę robotniczą udającą się na atrakcje związane z świętowaniem socjalistycznych uroczystości w Parku Kultury i Rozrywki oraz rozwiążemy skrót MDM. Pokażemy najważniejsze lokale ówczesnej Warszawy, gdzie pijano soki Hortexu i gdzie niektórzy literaci mieli swoją służbową marynarkę i krawat w szatni, bo zgodnie z mottem z filmu Barei; klient w krawacie jest mniej awanturujący się.
Dla grup
Warszawa na ekranie
Każdy z nas bardzo dobrze zna Warszawę, gdyż codziennie ogląda krajobraz w telewizji. Proponujemy oryginalny program zwiedzania śladami seriali, relacji z wydarzeń politycznych.